Внаслідок обстрілу сталася руйнація будівлі та виникла пожежа площею понад 14 тисяч м/кв, яка тривала 14 годин 30 хвилин. 

Збитки, завдані неорганізованими викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок обстрілу «Епіцентру» у Харкові становлять 4 226 892,48 грн. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Харківській області. 

«Внаслідок обстрілу сталася руйнація будівлі та виникла пожежа. Пожежа на площі більше 14000 м2 тривала 14 годин 30 хвилин. Окрім фізичної руйнації, пожежа призвела до значного забруднення атмосферного повітря. Крім того, внаслідок руйнації будівлі гіпермаркету відбулося засмічення земельних ресурсів», – ідеться в повідомленні.

Це спричинило додаткові екологічні збитки у 855 903 132,00 грн.

За інформацією Держекоінспекції матеріали та розрахунки завданих збитків вже направлено до правоохоронних органів для подальшого розслідування. 

Подробиці російського обстрілу гіпермаркету «Епіцентр» у Харкові 25 травня

Вдень 25 травня російські війська завдали ударів по гіпермаркету в Харкові. На місці виникла масштабна пожежа. За словами міського голови Ігоря Терехова, всередині могло перебувати до 200 людей. Росіяни обстріляли гіпермаркет двома керованими авіабомбами.

Приблизно о 17:45 пожежу будівельного гіпермаркету вдалося локалізувати. Тоді повідомлялося, що близько 16 людей вважаються зниклими безвісти після удару по «Епіцентру» в Харкові.

У Харкові рятувальники загасили пожежу в «Епіцентрі»: операція тривала 16 годин. За даними міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, російський обстріл забрав життя 12 осіб, ще 43 травмовано.

На місці авіаційного удару працюють штаб слідчого управління поліції та криміналістична лабораторія. У 10 громадян, родичів, які вже звернулися до поліції, відібрано біологічні зразки. Встановлено особи трьох загиблих. Ідентифікація тіл триває.

У Харкові продовжують ліквідовувати наслідки удару двома керованими бомбами та відбирати зразки ДНК, аби встановити особи загиблих у гіпермаркеті. Серед загиблих у гіпермаркеті Харкова є 12-річна дитина та 17-річний хлопець.

Увечері 25 травня російські війська атакували центральну частину міста. Як повідомив мер міста Ігор Терехов, російська армія атакувала відділення «Нової Пошти» в центрі Харкова ракетами типу C-300. Крім цього, поруч розташовані барбершоп, декілька кафе та магазини. 

Читайте також

  • «Не можемо зараз визначити, скільки насправді загиблих»: удар по гіпермаркету в Харкові — фоторепортаж