У різних регіонах України повністю або частково вже відновлені 878 об’єктів медзакладів. З них 521 об’єкт відновлений повністю та ще 357 — частково, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі чи пошкодження фасаду.

Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну пошкоджено 1618 обʼєктів медзакладів та ще 214 з них зруйновані повністю й відновленню не підлягають.

Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

Крім того, від початку війни російська армія пошкодила 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 261 та захопила 125 автівок «екстренки».

На Харківщині відновлять обласну дитячу лікарню. У регіоні тривають роботи з відновлення Харківської обласної дитячої клінічної лікарні, яка зазнала пошкоджень внаслідок обстрілів російських військ. Їх планують закінчити влітку 2024 року.

Наразі у медичному закладі вже відремонтовано покрівлі над будівлею прозектури, харчоблоку та над вхідною групою головного корпусу, замінено пошкоджені вікна та огорожу на території лікарні.

На цю тему

Дергачівська центральна лікарня отримала реанімобіль швидкої допомоги, який оснащений усім необхідним для надання невідкладної медичної допомоги. Медзаклади Харківщині отримали сім сучасних автономних акумуляторних систем Tesla Powerwall 2.0. Завдяки йому лікарі матимуть змогу працювати в умовах надзвичайної ситуації.