Також через знеструмлення високовольтної лінії в Сумській області знеструмлювались споживачі на Харківщині.

У Харківській області внаслідок російського обстрілу відключалась повітряна лінія обленерго. Знеструмлювалась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

Вранці всіх споживачів було заживлено. Також через відключення високовольтної повітряної лінії в Сумській області знеструмлювалися споживачі на Харківщині. На ранок споживачів заживлено. Причина відключення з’ясовується.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також