В одному з населених пунктів у Харківській області внаслідок російських обстрілів пошкоджено газопроводи.

Про це повідомило Міненерго.

За даними відомства, без газопостачання залишились 125 споживачів.

Станом на 8 червня, на Харківщині без світла залишається 37,3 тисячі абонентів.

Нагадаємо, що в Україні упродовж тижня зберігався дефіцит електроенергії в системі. Це пояснюється зростанням споживання через використання кондиціонерів. Також причинами є хмарність, яка перешкоджає роботі сонячних електростанцій, та зменшений обсяг імпорту з країн Європи.

Тож цілий тиждень по всій Україні були відключення світла. Сьогодні, 9 червня, мали бути відключення у вечірній час, однак ситуацію вдалося стабілізувати та рішення скасували.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.