Ситуація подібна на Заході, Півдні та Центрі України, водночас на Сході думки людей розділилися навпіл – за жорстку критику та конструктивну.

Більшість українців, 63%, вважають, що критика окремих дій влади має бути конструктивною та такою, яка б не розхитувала ситуацію в країні (50%), або взагалі зараз не варто допускати критику (13%). Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас третина українців (31%) вважають, що вже зараз критика має бути жорсткою і безкомпромісною. Решта 5% не змогли визначитись із своєю думкою.

Найбільш паритетна ситуація на Сході країни. Там 49% жителів виступають за конструктивну критику, а 47% – за жорстку. На Заході, в Центрі та на Півдні більшість підтримують конструктив або відсутність критики влади взагалі.

Ставлення до критики дій влади у регіонах / Інфографіка КМІС

Нагадаємо, більша частина українців довіряють президенту Зеленському, але цей показник знизився з 91% у травні 2022 року до 59% у травні 2024-го, йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.

На цю тему

Харків’яни очолили рейтинг відчуття гордості за своє місто за результатами дев’ятого поглибленого дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні.