Більша частина українців довіряють президенту Зеленському, але цей показник знизився з 91% у травні 2022 року до 59% у травні 2024-го, йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.

Після президентських і парламентських виборів 2019 року 80% українців довіряли Володимиру Зеленському, однак до лютого 2022 року рівень довіри поступово знизився до 37% (і напередодні вторгнення вже було більше тих, хто йому не довіряє).

«Після вторгнення рівень довіри зріс до 90%. До кінця грудня 2023 року рівень довіри знизився до 77%, а до лютого 2024 року – до 64%. Станом на травень 2024 року 59% довіряють Зеленському, 36% – не довіряють», – пояснюють у КМІС.

Динаміка довіри до Зеленського / інфографіка: КМІС

КМІС надав рейтинг довіри до діяльності президентської партії «Слуга народу» – політичної сили, яка має більшість у парламенті. Скоріше або дуже добре оцінюють діяльність цієї партії – 7%. Третина респондентів (31%) оцінюють діяльність ні добре, ні погано. Водночас 55% респондентів скоріше або дуже погано оцінюють діяльність партії «Слуга народу».

Оцінка діяльності партії Володимира Зеленського «Слуга народу» / інфографіка: КМІС

«Водночас ми хочемо ще раз зазначити, що наразі В. Зеленський зберігає легітимність в очах українського суспільства і більшість українців продовжують йому довіряти (а 70-80% виступають проти проведення зараз виборів). Утім, тенденція до зниження довіри продовжується і, як можна бачити з результатів, основні причини для критики від пересічних українців – не завжди вдала кадрова політика і рішення та питання справедливості (зокрема, у формі боротьби з корупцією та справедливого тягаря війни для всіх)», – додає виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Він зазначає, що наразі українці більше зосереджуються на критиці «команди», а не самого Президента (зокрема, як можна бачити, якщо сам Президент має досить високу довіру, то його партія – ні). Проте тренд зниження довіри вказує, що вже відбувається «перенесення негативу» і на самого голову держави.

На цю тему

Зеленський відвідав зруйновану друкарню у Харкові. Президент, зокрема, пообіцяв допомогти з відновленням знищеного виробництва. Також Зеленський провів нараду щодо оперативної обстановки в регіоні та підготовки Харкова та області до опалювального сезону.