Основна ціль армії РФ на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії, йдеться у новому зведенні аналітики Інституту вивчення війни.

Аналітики цитують Генштаб ЗСУ, згідно зі зведеннями якого російські війська проводили наступальні операції під Липцями 5 червня, але не наступали на цьому напрямку 6 червня.

Військовий з позивним Фараон з бригади Нацгвардії «Хартія» 5 червня заявив, що російські сили використовують FPV-дрони з тепловізійними камерами для підтримки нічних штурмів і проводять велику кількість артилерійських ударів і обстрілів керованими бомбами. Він також заявив, що росіяни використовують непідготовлений особовий склад для штурмів на харківському напрямку.

Повідомляється, що на харківському напрямку діють невстановлені підрозділи чеченських спецпризначенців «Ахмат».

Російські війська нещодавно просунулися вперед поблизу Вовчанська (на північний схід від Харкова) на тлі безперервних боїв у цьому районі 6 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 червня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися в межах Стариці (на південний захід від Вовчанська).

ISW посилаються на прокремлівського блогера, за даними якого російські війська просунулися на 400 метрів у невизначеному районі у напрямку Вовчанська.

Стверджувалося, що 6 червня бої тривали біля Агрегатного заводу в центрі Вовчанська, а також біля Стариці та Бугруватки (на південний захід від Вовчанська). Водночас у Генштабі ЗСУ повідомляли, що російські війська наступали біля Вовчанська 5 червня, але не проводили атакувальних операцій 6 червня.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі журналісту Ґвари заявив, що лінія фронту на півночі Харківщини — на Вовчанському, Куп’янському й Липецькому напрямках — наразі стабільна. Просування російських військ не зафіксовані.

З Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямків вдалося евакуювати майже 12 тисяч людей, ще близько 120 сімей мають евакуювати з небезпечних територій Харківщини. Синєгубов зазначив, що евакуаційні заходи посилюватимуть на цих територіях. Також евакуюватимуть людей з населених пунктів, які розташовані не на лінії фронту, однак знаходяться під загрозою. Зокрема йдеться про Золочівський напрямок.

На цю тему

Мешканців окупованої частини Липецької громади вивозять до РФ — начальник Харківської райадміністрації. За даними начальника військової адміністрації Харківського району Володимира Усова, зафіксовані факти вивезення мешканців частини Липецької громади до Росії окупаційними військами.