Мешканці Малої Данилівки, Дергачів, Черкаської Лозової, Харкова та інших населених пунктів долучилися до консервації та порятунку стайні Дергачівської кінно-спортивної школи.

Про це повідомив керівник Малоданилівської громади Олександр Гололобов.

За його словами до робіт також долучилася організація «Добробат».

Нагадаємо, що близько 2 години ночі 30 травня в селищі Мала Данилівка знищила пам’ятку архітектури — кінний манеж на території кінно-спортивного комплексу при Державному біотехнологічному університеті.

Консервація кінно-спортивної школи в Малій Данилівці / Фото: t.me/AlexsAlexs_G

Приміщення необхідно було консервувати та навести лад на території, однак не вистачало людей. Олександр зазначив, що вже почали демонтувати покрівлю під консервацію власними силами, про те необхідні ще руки.

«Кінно-спортивна школа має велике соціальне та освітнє значення не тільки для громади Малої Данилівки, де вона розташована, але й Харківщини загалом. Сотні навчених дітей, епоха спортсменів, тисячу студентів спеціалістів. Саме тому Малоданилівська громада з моменту ліквідації районів у 21-му році частково покривала витрати спортивного закладу(саме кінноспортивної школи) (50 %), а в надважких (2022–2023 роки) майже повністю забезпечувала заклад. Крім коней цей заклад став прихистком і інших тварин, які були доставлені волонтерами з тимчасово окупованих територій», — написав керівник Малоданилівської громади.

Він зазначив, що роботи з консервації та відновлення того, що уціліло будуть продовжені. Усі охочі можуть долучитися. Об’яви будуть розміщені в телеграм-каналі за посиланням.

Кінний манеж це пам’ятка архітектури, збудована на рубежі ХІХ-ХХ століть. За словами співвласника організації «Харків, що манить» Івана Пономаренка, це була одна з найстаріших кінських ферм Слобожанщини, яка діяла понад сто років.

Читайте також

  • Росія знищила корпус Державного біотехнологічного університету в Малій Данилівці — фото