Група «Нафтогаз» передасть Харкову газопоршневу енергетичну установку «Deutz», яка може виробляти електричну та теплову енергію для потреб міста.

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.

Установку нададуть за домовленістю очільника Групи Нафтогаз Олексія Чернишова та Харківського міського голови Ігоря Терехова.

«Ця установка була побудована у 2007 році, проте не експлуатувалася. Вона реально може допомогти прифронтовому місту-мільйоннику під час війни та забезпечити теплом і електроенергією мешканців. Тому, коли місто Харків попросило передати цю установку, у нас не було жодних вагань. Зараз вона там точно потрібніша», — зазначив очільник групи Нафтогазу Олексій Чернишов.

Встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень стане кроком у підготовці до наступного опалювального сезону. Це сприятиме децентралізації системи теплопостачання, забезпечить енергобезпеку та енергоефективність.

Раніше Ігор Терехов казав, пріоритетом у підготовці Харкова до наступного опалювального сезону стане відхід від централізованого опалення. 

За його словами, через нестачу електроенергії внаслідок обстрілів критичної інфраструктури області російськими військами, цей опалювальний сезон у Харкові завершився достроково. Тому комунальні служби практично одразу розпочали підготовку до наступного періоду

Читайте також

  • Чи потрібно Харкову відновлювати ТЕЦ-5 та зберігати централізоване опалення?