Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.

З початку повномасштабного вторгнення в Україні внаслідок збройної агресії РФ постраждав 1581 медзаклад та ще 210 були зруйновані повністю та не підлягають відновленню. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Наразі отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо. Також від початку війни росія пошкодила 161 автівку екстреної медичної допомоги, знищила 260 та захопила 125 автівок екстренки», – ідеться в повідомленні.

Попри це, зазначають у МОЗ, вже вдалося відновити 513 медзакладів, ще 357 перебувають в процесі відновлення.

Зокрема, йдеться про медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

Нагадаємо, армія РФ вдень 10 квітня обстріляла медзаклад у Вовчанську. Внаслідок влучань постраждало двоє цивільних 54-річних чоловіків. 

Читайте також

  • У результаті російської атаки по поліклініці у Вовчанську постраждав 34-річний охоронець. Він отримав осколкові поранення. Зараз йому надається медична допомога.
  • 9 квітня російські військові завдали ударів керованими боєприпасами по Харкову, внаслідок чого зруйновано цивільне підприємство, п’ятеро людей постраждали.