В Україні на виплати внутрішньо переміщеним особам у 2023 році державним бюджетом передбачено 74,16 мільярда гривень, це стало відомо з відповіді Мінсоцполітики на запит Ґвара Медіа.

У відомстві зазначають, що 100% виплат переселенців у тому числі за листопад 2023 року, профінансовано у повному обсязі.

Відповідь від Мінсоцполітики

Віцепрем’єр-міністр – міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказала, що в Україні виплати, як внутрішньо переміщені особи (ВПО) щомісяця отримують 2,6 мільйона людей.

Вона також додала, що під час поїздки до США з представниками американської влади вона обговорювала гуманітарну підтримку українців.

В Україні майже 5 мільйонів ВПО

За інформацією Мінсоцполітики, станом на 20 листопада 2023 року в Україні зареєстровано 4,915 мільйона громадян, які покинули своє місце проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Найбільша кількість таких людей зареєстрована у Донецькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Хто вважається внутрішньо переміщеною особою?

Згідно з українським законодавством, Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Читайте ще

Станом на початок грудня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 20 134 харків’ян як внутрішньо переміщених осіб. Загалом у Харкові проживає більш як 190 тисяч ВПО переважно з населених пунктів Харківської області.

Однак міський голова Харкова Ігор Терехов неодноразово стверджував, що місто прихистило приблизно 500 тисяч вимушених переселенців, проте така інформація спростовується відповіддю на наш запит Харківською ОВА.