У листопаді війська отримали більше БПЛА, ніж у жовтні, у цьому місці їх буде ще більше.

Сили оборони в грудні отримають в рази більше безпілотників, ніж минулого місяця. Крім того, військові матимуть нові системи РЕБ та мінні трали. Про це в інтерв’ю АрміяІнформ повідомив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

«З огляду на інтенсивність бойових дій на окремих ділянках фронту, БПЛА, особливо тактичного рівня, є, по суті, витратним матеріалом. Їхній запас потрібно поповнювати фактично безперервно, як снаряди. У листопаді нам вдалося направити у війська більше БПЛА, ніж попереднього місяця. Нещодавно ми отримали додатковий ресурс на закупівлю. Тому у грудні ЗСУ отримають вже в рази більше безпілотників. Сподіваюсь, картина на полі бою зміниться», – повідомив Гаврилюк.

Заступник міністра також розповів, що на сьогодні у Збройних Силах України експлуатується близько 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і понад 20 різних типів боєприпасів для БПЛА. Крім того, посилюється і забезпечення фронту новими зразками РЕБ. 

«Нещодавно допущено до експлуатації 6 нових зразків РЕБ, у тому числі так звані окопні. Оборонне відомство спільно з Генеральним штабом ЗСУ завершило тестування тактичних засобів радіоперешкод баражуючим боєприпасам та FPV-дронам, розроблених вітчизняними підприємствами, які підтвердили свої ТТХ в умовах застосування, наближених до бойових. Найближчим часом також планується провести тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БПЛА та засобів виявлення БПЛА», – повідомив заступник міністра.

За словами Гаврилюка, також важливо, що вже допущено до експлуатації мінний трал вітчизняного виробництва. До широкомасштабного вторгнення РФ в Україні на озброєнні військ були мінні трали радянського виробництва, однак інженери удосконалили конструкцію колійного мінного трала та виготовляють їх з української сталі.