Станом на початок грудня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 20 134 харків’ян як внутрішньо переміщених осіб. Про це розповіло Мінсоцполітики у відповіді на запит Ґвара Медіа.

У відомстві додають, що 100% виплат переселенців за листопад 2023 року, профінансовано у повному обсязі.

Загалом у Харкові проживає більш як 190 тисяч ВПО переважно з населених пунктів Харківської області.

Однак міський голова Харкова Ігор Терехов неодноразово стверджував, що місто прихистило приблизно 500 тисяч вимушених переселенців, проте така інформація спростовується відповіддю на наш запит Харківською ОВА.

Хто є ВПО в Україні?

Згідно з українським законодавством, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Скільки становить виплата для ВПО

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплати мають такий розмір:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
  • для інших осіб – 2000 грн.

Читайте також

Харківщина – друга в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб. В регіоні офіційно зареєстровано 527 335 ВПО або 9,3% від загального числа ВПО.