Станом на 20 листопада 2023 року у Харківській області офіційно зареєстровано 527 335 внутрішньо переміщених осіб або 9,3% від загального числа ВПО. Про це розповіло Мінсоцполітики у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Таким чином регіон став другим в Україні після Донецької області, яка прихистила майже 550 тисяч переселенців. Дещо менше у Дніпропетровській області (близько 480 тисяч осіб), далі йдуть Київ та Київська область, які прихистили понад 408 тисяч ВПО та майже 335 тисяч відповідно.

ВПО: як стати на облік і отримати право на виплати

  • Після 27 березня 2022 року ви маєте звернутися до місцевого орган соціального захисту або ЦНАПу (уточніть куди саме на місці) із заявою на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • Орган видасть Довідку ВПО, яка оформлюється на дорослу особу та на дітей від 14 років. Дані малолітніх дітей вказуються окремо в заяві;
  • Лише з Довідкою на руках, ви маєте можливість подати окрему заяву на отримання допомоги (виплати). На цьому етапі ви повинні знати номер рахунку в форматі IBAN (можна отримати в банку або самостійно переглянути в мобільному банківському додатку вашої картки для виплат).

Другу заяву, тобто заяву на виплату, можна подати через портал Дія.

Скільки становить виплата для ВПО

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплати мають такий розмір:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
  • для інших осіб – 2000 грн.

Читайте також

У яких регіонах України найбільше переселенців: інфографіка. В Україні станом на 20 листопада 2023 року налічується 4,915 млн внутрішньо переміщених осіб.