Музей війни у Києві презентував новий проєкт «Музейний фронт». Крім того, на стіні Виставкового центру музею з’явився новий артпроєкт – стінопис «Україна – щит Європи!».

Міністерство культури та інформполітики України повідомляє, що ці ініціативи присвячені Дню захисників і захисниць України.

Мурал у музеї війни / mkip.gov.ua

«Мурал прикрасив стіну Виставкового центру Музею, в якому експонується виставка «Україна – розп’яття» та став візуальним нагадуванням усім відвідувачам про важливу місію, яку наразі несе Україна, яка сьогодні є щитом Європи. Виставка «Музейний фронт» розповідає про зв’язківців Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла, які після виконання бойових завдань під Києвом у березні 2022 року знаходили час і сили для документування російських злочинів та збору артефактів», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

На виставці «Музейний фронт» представлені свідчення, задокументовані українськими військовими вже у квітні 2022 року, коли ворога вигнали з околиць столиці.

Виставка має кілька тематичних блоків:

  • Одна частина – це ворожі одяг, взуття, предмети побуту, фрагменти військового спорядження та зброї, документальні матеріали й зразки пропаганди;
  • Інша – світлини та відео, які зображають епізоди непомітної, але важкої та вкрай потрібної роботи воїнів із фіксації російських злочинів та збереження свідчень про них.
Виставка «Музейний фронт» / mkip.gov.ua

Зазначимо, що МКІП також працює з MetaHistory Museum of War над відновленням культурної спадщини, що постраждала від агресії рф.