Міністерство культури та інформаційної політики спільно з музеєм MetaHistory Museum of War реалізовуватимуть спільні плани, повʼязані з відновленням культурної спадщини, що постраждала від розв’язаної росією війни.

«Відновлення та збереження культурної спадщини має пріоритетне значення, про це важливо думати вже зараз. Як і про можливості підсилювати нашу культуру. Оскільки ми не можемо скасувати втрати, треба трансформуватись і показати себе світу новими. Співпраця з META HISTORY – якраз про це», — зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.

Зароблені гроші від продажу нових NFT-колекцій музею та аукціонів відправлятимуть на спецрахунок Міністерства. З нього фінансуватимуть відбудову культурних пам’яток. 

Перша з ініціатив, вже запущена у співпраці з міжнародною фотостоковою платформою Depositphotos – проєкт «Відродження», показує як можуть виглядати зруйновані памʼятки в різних регіонах України після відновлення, створені 38 митцями. Серед них такі знакові споруди, як Драматичний театр у Маріуполі, площа Свободи у Харкові, обласна державна адміністрація у Миколаєві, Воронцовський палац в Одесі та Донецький міжнародний аеропорт. Ілюстрацій можна купити у вигляді NFT на сайті META HISTORY.

Крім того, на днях корпорація Meta запустила підтримку NFT для соцмереж Facebook й Instagram. Тепер користувачі цих соцмереж зможуть публікувати там власні цифрові предмети колекціонування. Щоб отримати доступ потрібно підключити цифровий гаманець до одного з двох застосунків Meta.

Нагадаємо, що ЮНЕСКО профінансує конкретні потреби культурної сфери України вже цьогоріч.