12 жовтня під час сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи відбувся офіційний культурний захід на підтримку України. Митці Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка / Схід ОПЕРА виступили там.

«Надія для України» – це програма Центру для Майбутнього Європи присвячена подіям в нашій країні. Її створює португальський художник Педро Андраде Нуньєс. 

Доки художник працює над створенням роботи, музиканти та солісти Схід Опера виконують класичну музику європейських та українських композиторів. 

«Подія унікальна тим, що на ній було поєднане живе динамічне мистецтво та музика у присутності всесвітньо відомого художника. Головна місія заходу – ще раз нагадати європарламентарям про важливість миру та протистоянню російській агресії», – йдеться у повідомленні на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Захід у ПАРЄ – це частина ширшої програми Центра Європи Майбутнього, яка розпочалася в Братиславі 23 серпня в День Харкова. 

Програма розроблена щоб надати фінансування, підвищити міжнародну свідомість та допомогти у відновленні культури України. 

Роботи створені в межах проєкту «Надія для України», будуть виставлені на аукціоні в Лондонському аукціонному домі, як портфоліо України в рамках діяльності проєкту Центра Європи Майбутнього «Create Ukraine».

Нагадаємо, що майже 500 книг з України представлено в каталозі Франкфуртського книжкового ярмарку. Колекція буде відкрита до вересня 2023 року.