Музей Сковороди на Харківщині, який зруйнувала російська ракети навесні 2022 року, досі не почали консервувати.

Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов на брифінгу.

Він пояснив, що гроші на консервацію виділені, однак роботи не розпочати через те, що не змогли обрати підрядника. Наразі оголосили третій тендер, попередні два були скасовані.

«Тендер не відбувся, його було скасовано, у тому числі й нашими рішеннями, бо брала участь лише одна компанія — ні про яку конкуренцію мова йти не може. Інший раз — також одна компанія, не було надано повного пакета документів. Процедуру скасували. Зараз йде чергова тендерна процедура», — сказав Синєгубов.

Крім того, із січня, коли міжнародні організації починають планувати розподіл коштів, Синєгубов наголосив, що збирається порушити питання музею із цими організаціями. Проте в пріоритеті залишається житловий фонд.

Про музей Сковороди

У ніч на 7 травня 2022 року війська РФ повністю зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області. Колись тут жив і творив відомий філософ. Стоїть там і знаменитий дуб, під яким він любив працювати.

Наприкінці вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило збір коштів для відновлення музею у межах проєкту «Збережіть українську культуру». Амбасадорами ініціативи стали:

  • Святослав Вакарчук;
  • український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • блогер-мільйонник кіт Степан;
  • співачка Jerry Heil.

Раніше колишній очільник МКІП Олександр Ткаченко розповідав, що ЮНЕСКО планував виділити на відновлення музей Сковороди 110 мільйонів гривень.

Згодом у ХОВА сказали, що якщо не зможуть залучити кошти іноземних партнерів на відновлення музею Сковороди, то до кінця року його законсервують, а разом з ним Шарівський замок.

Нещодавно команда музею оголосила ініціативу «301 справжній друг Сковороди». Мета – зібрати 3 мільйони гривень на термінові протиаварійні роботи, аби вцілілі фрагменти музею встояли до капітального ремонту після війни.

Читайте також

  • В Україні з’явився Державний реєстр нерухомих пам’яток.