Мер Харкова Ігор Терехов під час робочого візиту до Німеччини розповів про створення у місті концепту муніципального житла. Про це він повідомив марафону «Єдині новини».

За його словами, місто вже покроково розробляє відбудову центральну частину Харкову. Це головне для того, щоб люди поверталися додому.

«Працюємо над тим, щоб створити концепцію муніципального житла. Для нас це дуже велика річ, бо для того, щоб створити муніципальну концепцію житла ми сьогодні привезли інвесторам і наших міжнародним партнерам. І дуже серйозно працюємо над створенням цього документу, бо він дасть можливість сьогодні дуже швидко відбудовувати житлові квартали Харкова», – додає Терехов.

Мер міста не дав відповідь на запитання щодо приблизної кількості необхідних вкладень інвесторами, але відзначив, що Харків зазнав збитків за час повномасштабної війни на суму приблизно 10 млрд доларів США.

Таку ж інформацію очільник Харкова надавав у відповіді журналісту Ґвара Медіа.

Нині Терехов у відрядження у Німеччині, де вже зустрівся з прем’єр-міністром Баварії Маркусом Зедером та міським головою Нюрнберга Маркусом Кьонінгом.

Що таке муніципальне житло

Муніципальне (комунальне) житло – це форма володіння, за якої власником житла чи нерухомості, як правило, є державна або органи місцевого самоврядування (територіальна громада). Хоча спільною метою державного/муніципального житла є забезпечення доступного житла, деталі, термінологія, визначення бідності та інші критерії розподілу різняться від держави до держави.

У Сполучених Штатах державне житло класифікується або як житлові проєкти, що належать міським органам управління житловим фондом, або як державне житло, що субсидується з федерального бюджету і управляється через Міністерство житлового будівництва (HUD).

Соціальне житло – це будь-яке орендне житло, яке може перебувати у власності та управлінні держави, неприбуткових організацій або їх комбінації, як правило, з метою забезпечення доступного житла. Соціальне житло, як правило, нормується урядом через певну форму перевірки нужденності або через адміністративні заходи щодо потреб у житлі. Можна розглядати соціальне житло як потенційний засіб подолання житлової нерівності.

Цілі доступного житла також можуть бути досягнуті за допомогою субсидій. Субсидоване житло перебуває у власності та управлінні приватних власників, які отримують субсидії в обмін на забезпечення доступного житла. Власниками можуть бути як окремі орендодавці, так і прибуткові чи неприбуткові організації.

У СРСР більшість будинків, збудованих після Другої світової війни, зазвичай були 3-5-поверховими, з невеликими квартирами. У цих районах метою було заощадити простір, аби надати населенню якомога більше квартир. Починаючи з 1970-х років, перевага надавалася 9- і 16-поверховому муніципальному житлу з бетонних панелей у великих містах і 7-12-поверховому в менших міських районах.