Постер до фейку про відкриття Стіни пам'яті вартістю 18 млн.грн

Фейк. В Україні відкрили Стіну пам’яті полеглим у війні Героям вартістю 18 мільйонів гривень

Ігор Сум - 27 Квітня 2024 | 12:40

В мережі поширили інформацію про те, що у селі Копачівка (Волинська область, Луцький район) відкрили Стіну пам’яті полеглим у війні Героям вартістю 18 мільйонів гривень. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «Медведь» поширив (архів) новину про те, що у селі Копачівка відкрили Стіну пам’яті полеглим у війні Героям вартістю 18 мільйонів гривень. 

Скриншот фейку про Стіну пам'яті за 18 мільйонів гривень

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

За допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, ми встановили, що 16 квітня 2024 року в селі Копачівка (Волинська область) дійсно було відкрито Стіну пам’яті  й знак на честь Героїв — мешканців Копачівської громади, які полягли у війні за незалежність і цілісність України. 

Зворотній пошук в Google за зображенням Стіни пам'яті

Інформація про це та фото з місця події опубліковані на сайті Копачівської ОТГ, а також, на сайті Луцької районної державної адміністрації.

Новина про відкриття Стіни пам'яті на сайті Копачівської громади
Новина про відкриття Стіни пам'яті на сайті Луцької районної державної адміністрації

Ми звернулися із запитом до Копачівської ОТГ з проханням відповісти, чи дійсно вартість встановлення Стіни пам’яті становить 18 мільйонів гривень.

У відповідь нам повідомили що дана інформація є неправдивою, і що на облаштування Стіни пам’яті було витрачено 600 тисяч грн з місцевого бюджету. 

Скриншот відповіді від Копачівської сільської ради

Отже, пропагандисти вигадали інформацію про вартість Стіни пам’яті у 18 мільйонів гривень, завищивши її у 30 разів. Таким чином вони намагаються дискредитувати військово-політичне керівництво та налаштувати українців проти мобілізації до Сил оборони.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.