Фейк. В Харкові до 120 бригади ТрО набирають жінок, підлітків та літніх людей

Владислав Герасименко - 27 Квітня 2024 | 12:11

Російські пропагандисти повідомили інформацію, що днями до Харкова прибули представники 120 бригади територіальної оборони (ТрО) для проведення бойової підготовки серед місцевих жителів, щоб потім призвати їх до своїх лав. Чи правда це розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

18 квітня 2024 року пропагандистський Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» повідомив (архів), що в освітні заклади Харкова прибули представники 120 бригади ТрО для проведення бойової підготовки серед місцевих жителів, щоб потім залучити останніх до свого формування як резервістів. Але важливий момент, на якому наголошують пропагандисти, полягає в тому, що до складу ТрО набиратимуть підлітків, жінок та літніх людей.

«Якщо раніше на заняттях здебільшого були чоловіки та жінки призовного віку, то зараз – підлітки та люди передпенсійного віку, у тому числі старі люди»

Також цю новину повідомив інший пропагандистський Telegram-канал «Z-PolitWera».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми взяли одну з фотографій в публікації «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» та скориставшись пошуком за зображенням від сервісу Google побачили, що ця фотографія була оприлюднена на сторінці 114 окремої бригади ТрО в соцмережі Facebook.

На офіційній сторінці бригади вказано адресу місцезнаходження – м. Біла Церква, що на Київщині. Ця інформація відповідає інформації на офіційному сайті Сил Територіальної оборони ЗСУ, що 114 бригада дислокується в Київській області.

Далі, дослідивши сторінку в Facebook, ми знайшли той самий допис, фотографії з якого взяли російські пропагандисти. Насправді це був захід з базової військової підготовки громадян, яку проводили інструктори 114-ї бригади та 134-го батальйону, що входить до складу 114 окремої бригади ТрО. Тактична підготовка складається зі навчання з основ виживання та медицини. Крім того, зазначається, що захід проходив на території Білоцерківського району, а не в Харкові, як запевняли пропагандисти.

Тобто, 120 бригада ТрО, про яку повідомили пропагандисти, немає ніякого відношення до заходу, проведеного 114 бригадою ТрО в Київській області.

Отже, російські пропагандисти оприлюднили черговий фейк, мета якого – створити уявлення про нібито таку кількість втрат ЗСУ, що в Україні вже починають «мобілізовувати жінок, підлітків та літніх людей». Та вкотре просунути наратив «Україна програє війну».

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.