Наприкінці серпня у Харкові планують премʼєру вистави про 1920-ті, період Червоного ренесансу і Розстріляного відродження. Обіцяють довести зв’язок цих часів із сьогоденням.

Про це повідомили в Інстаграмі харківського театру «Нафта», де і планують показ.

Режисеркою постановки стала Ніна Хижна. А ідею її створення вперше озвучили у резиденції «Слово», проте лише натяками, кажуть творці.

«Зараз ми на етапі дослідження, обговорення та вивчення контексту подій 1920-х років», — йдеться у повідомленні.

Ща словами спільноти, наразі команда генерує ідеї для вистави за принципом Devised theatre. Більше деталей та анонс події обіцять надати вже згодом.

Devised theatre — колективна творчість, тобто метод створення театру, у якому сценарій вистави походить від спільної, часто імпровізаційної роботи ансамблю.

Більше про театр «Нафта»

Це, як кажуть самі його творці, «незалежний альтернативний театр в Харкові». Його створили у 2018 році, як відкриту театральну платформу, де немає фіксованої трупи та класичних канонів. Будь-які актори, режисери, музиканти, хореографи, художники можуть долучитися до «Нафти» зі своєю ідеєю, зібрати команду та реалізувати власний проєкт. Завдання на сцені — «розривати стандарти, згризати рамки та горіти по суті».

Нагадаємо, у межах резиденції «Слово» арткритик Борис Філоненко та дизайнер Данило Штангеєв створюють серію коротких коміксів «Рахувати Харків». Героєм першого випуску став харківський дизайнер, художник-графік, та монументаліст Василь Єрмілов. Він був одним з представників українського авангарду, поєднував абстрактні мотиви з українськими. Квартирник із презентацією першого епізоду видання відбувся 22 червня.

Читайте також