Харківські комунальники з початку 2024 року демонтували об’єкти за 12 адресами в Київському, Салтівському та Немишлянському районах.

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.

Там зазначили, що працівники КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» демонтують монументи, мурали, пам’ятники та меморіальні дошки, що містять елементи російської імперської політики та підпадають під дію закону про декомунізацію. 

Процес декомунізації та деколонізації у Харкові / Фото: Харківська міська рада

Нагадаємо, у рамках деколонізації та декомунізації в Харкові понад 100 об’єктів потрібно демонтувати та ще понад 400 вулиць — перейменувати, заявили активісти ініціативи «Деколонізація.Україна». Серед об’єктів, які необхідно прибрати, це низка пам’ятників, погрудь, меморіальних дощок та серпів із молотами на фасадах будівель.

Процес декомунізації та деколонізації у Харкові / Фото: Харківська міська рада
Процес декомунізації та деколонізації у Харкові / Фото: Харківська міська рада

29 квітня у Харкові перейменували 367 топонімів, які пов’язані з Росією. Провулок Вологодський перейменували на провулок Англійський, а вулицю Вологодську – на вулицю Британську, провулок Дагестанський – на провулок Бориславський, а провулок Желябова – на провулок Милосердя. Детальніше зі списком перейменованих топонімів можна ознайомитися за посиланням.

Також перейменували станції метро «Пушкінська» та «Південний вокзал». Так, «Пушкінська» тепер називатиметься станцією метро «Ярослава Мудрого», а «Південний вокзал» – «Вокзальна». Відповідне розпорядження підписав Харківський міський голова Ігор Терехов.