Формами затвердженими Мінфіном не передбачено окремо видатки про суми запланованих та виділених коштів з місцевих бюджетів на посилення обороноздатності міста, на підтримку підрозділів тероборони, лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військових і членів їхніх родин, купівлю військових облігацій та підтримку Збройних Сил України, що унеможливлює надання запитуваної інформації, йдеться у відповіді Харківської міської ради на запит Ґвара Медіа.

Міськрада Харкова послалася на цілу низку нормативно-правових та підзаконних актів, зокрема Наказ Міністерства фінансів України від 03.08.2018 Nº 668 «Про затвердження Типової форми рішення про місцевий бюджет» (зі змінами), де затверджена типова форма рішення міських рад з додатками до нього, Закон України «Про доступ до публічної інформації» та Постанову Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 Nº 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації».

Видання поставило такі питання:

  • Яку кількість коштів з бюджету міста Харкова виділено на заходи з посилення обороноздатності Харкова у 2023 році?
  • Яку кількість коштів з бюджету міста Харкова у 2023 році спрямували на підтримку підрозділів тероборони, лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військових і членів їхніх родин, купівлю військових облігацій?
  • Скільки коштів з міського бюджету Харкова у 2023 році виділено на підтримку Збройних сил України?

Зазначимо, що у серпні та листопаді 2023 року міський голова Харкова Ігор Терехов розповідав, що за час повномасштабного вторгнення з бюджету громади на оборону та безпеку міста виділили 825 мільйонів гривень. З них 474 мільйони – цього року.

За словами мера, усі бригади, які зверталися за підтримкою до Харкова, отримали її. Окрім цього, комунальні підприємства Харкова надають безоплатну та системну допомогу армії та іншим структурам.

Водночас видання Forbes повідомляло, що кошти з бюджету Харкова на тероборону знайти не вдалося, водночас на благоустрій заклали майже 1 млрд грн. Пізніше керманич міста Ігор Терехов сказав, що місто фінансує ЗСУ через інші статті бюджету.

Читайте також

Харківська ОВА відповіла на аналогічний запит щодо посилення обороноздатності. У 2023 році з резервного фонду державного бюджету Харківщині виділено на будівництво фортифікаційних споруд 1 361 582 311 гривень.

Водночас з обласного бюджету Харківської області на здійснення заходів щодо зміцнення обороноздатності регіону в січні-вересні 2023 року на низку програм територіальної оборони, протидії терористичній діяльності, забезпечення публічної безпеки й порядку та протидії злочинності, розвитку цивільного захисту, економічного і соціального розвитку регіону виділили 566,7 мільйона гривень.

«Витрати на клумби, парки та лавочки — це добре для мирного життя, але не під час війни» – розмова з військовим харківської бригади. За його словами, треба продовжувати купувати дрони і споряджувати армію. Бордюри та квіти не допоможуть нам перемогти у війні.