Харківська обласна прокуратура викрила 37-річного чоловіка та 69-річну жінку, які виманювали гроші, щоби «полегшити» зняття з військового обліку.

Слідчі встановили, що влітку, потерпілий, який має вади зі здоров’ям, пішов до лікарні — хотів забрати документи, які підтверджують його діагноз, аби знятися з військового обліку.

Медики відповіли, що це досить «складна» процедура й залишили номер телефона чоловіка, який допоможе зробити все без проблем. Ним виявися 37-річний харків’янин, який повідомив чоловіку, що за підготовку та безперешкодне узгодження документів щодо медичного обстеження та стаціонарного лікування без їх фактичного проходження, перебування, отримання необхідних медичних висновків, проходження військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України та надалі зняття з військового обліку, треба заплатити. За «послугу» він оголосив суму в розмірі $3000.

Потерпілий відмовився, оскільки дійсно має проблеми зі здоров’ям. Однак підозрюваний наполіг, що вибору немає: самостійно він не зможе пройти обстеження, військово-лікарську комісію та знятись із військового обліку. Наприкінці додав, якщо чоловік не погодиться, його відправлять на найгарячішу точку проведення бойових дій. Через, що потерпілий погодився.

До схеми також причетна 69-річна харків’янка. За словами потерпілого, він приходив до лікарні, за вказівкою підозрюваного та вказував, що прийшов від неї, тому все проходило без будь-яких перепон.

Загалом чоловік встиг заплатити $2000 із загальної суми.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів чорнові записи. У 69-річної жінки — гроші, майже $24 000. У 37-річного чоловіка знайшли підривач до ручних гранат типу УДЗ 334–35–91 та корпус ручної осколкової гранати РГН 254–96–91.

У результаті 37-річному чоловіку повідомлено про підозру

  • за фактом одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднаного з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369–2 КК України);
  • та за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами (ч. 1 ст. 263 КК України);
  • Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

69-річну харків‘янку:

  • підозрюють у пособництві в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 369–2 КК України);
  • стосовно неї в суді вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Встановлюються інші особи, причетні до вчинення вказаного злочину.

  • 24 березня Московський районний суд Харкова виніс вирок програмісту-колаборанту за виправдовування російської агресії проти України.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.