У грудні 2022 року перинатальний центр поновив роботу всіх відділень, повідомляють у Харківській ОВА.

Центр надає медичну допомогу вагітним, породіллям та новонародженим, які мають патології та потребують спеціалізованого лікування.

Директорка закладу Ірина Кондратова розповіла, що з початком воєнних дій, пологи та операції немовлям доводилося робити в приміщенні на першому поверсі. За три місяці в закладі народилося близько 300 дітей.

Одна з найвагоміших проблем, стала відсутність електрики, щоб немовлята, які перебували у відділеннях інтенсивної терапії в «інкубаторах», змогли вижити, персонал мав вручну контролювати температурний режим та подачу кисню.

Наразі в Центрі відновлено роботу 9 відділень, із них 3 — для новонароджених. Заклад має достатню кількість генераторів, створили систему безперебійного живлення відділень, а також придбали бочки на 200–250 літрів для накопичення запасів технічної води.

На сьогодні заклад має необхідні «інкубатори», дитячі операційні столи та іншу медичну техніку, наголошує Ірина Кондратова.

Нагадаємо, що керівниця Харківського регіонального перинатального центру потрапила до списку «100 жінок 2022 року» за версією BBC. Хоча Ірина вважає, що це визнання точно можна розділити зі своїми колегами, які залишилися на робочих місцях у перші, найважчі дні війни.

  • Дивіться також: Пологи під час війни. Як працював Харківський перинатальний центр у перші місяці війни.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.