Щороку BBC складає список жінок з усього світу, які надихають та мотивують суспільство. У 2022 до цього списку потрапили вісім українок.

До сотні увійшли перша леді України Олена Зеленська, парамедик Юлія Паєвська (Тайра), правозахисниця Олександра Матвійчук, захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, математик Марина В’язовська, лікар Ірина Кондратова, журналіст Крістіна Бердинських та волонтер Яна Зінкевич.

Олена Зеленська, перша леді. З початку повномасштабного вторгнення використовує свій статус, щоб показати страждання українського народу. Стала першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до Конгресу США. Наразі зосереджена на проєктах щодо підтримки психічного здоров’я дітей і сімей, травмованих війною.

Яна Зінкевич, політикиня та фронтова медична волонтерка. 27-річна дівчина особисто вивезла з поля бою в безпечне місце 200 поранених солдатів. Разом зі своєю волонтерською організацією «Госпітальєри» продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям.

Марина Вязовська, математикиня. Цьогоріч українка стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики та вручають кожні чотири роки.

Ірина Кондратова, педіатриня. Керівниця Харківського перинатального центру в березні отримала доступ від Девіда Бекхема до його сторінки в Інстаграм і там вона опублікувала інформацію про проблеми, з якими вони стикаються. З 2014 року її команда надала медичну та психологічну допомогу понад 3 000 жінок з Луганщини та Донеччини.

Олександра Матвійчук, юристка з прав людини. Вже 15 років Олександра очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), який став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів Росії.

Юлія Паєвська, парамедикиня. Відома більше як Тайра – засновниця добровольчого медичного підрозділу «Янголи Тайри», який врятував сотні поранених мирних жителів і військовослужбовців. Жінку захопили російські війська у березні, коли вона допомагала евакуювати мирних жителів з Маріуполя. Була звільнена через три місяці.

Юлія Сачук, захисниця прав людей з інвалідністю. Правозахисниця Юлія Сачук очолює громадську організацію жінок з інвалідністю Fight For Right («Боротьба за право»). З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, цілодобово співпрацювала з міжнародними організаціями над координацією планів евакуації, щоб врятувати життя тисяч українців з інвалідністю.

Крістіна Бердинських, журналістка. Крістіна робила репортажі з регіонів, які зазнали обстрілів з боку Росії. Деякі з її матеріалів були зосереджені на повсякденному житті в місті, охопленому війною.

Це вже 10-й сезон проєкту ВВС «100 жінок». Список відображає роль жінок у конфліктах в усьому світі у 2022 році – від протестувальниць, які сміливо вимагають змін в Ірані, до жіночого обличчя війни та опору в Україні та росії.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.