«Сирени кличуть з тіней» – саме так називається виставка українських та німецьких художників у Берліні в приміщенні інституції A:D:Curatoria.

Проєкт об’єднує українських митців, які були змушені покинути рідні міста через повномасштабне вторгнення росії. Він показує війну в Україні через європейський контекст та розповідає про втрату безпеки й страху. 

«Сирени – міфічні істоти з чарівним голосом, які заманювали на свої острови моряків для згуби. Наразі по всій Україні щодня чути заклик сирен, проте їхній “спів” має інше значення – це сигнали тривоги, які попереджають про смертельну небезпеку. І поки на території однієї країни тривають бої, тривоги й образи війни поширюються світом через ЗМІ, новини та соціальні мережі, тексти й історії – вони проникають у підсвідомість і впливають на внутрішній світ – як індивідуальний, так і колективний, а психіка щораз більше стає ареною політичного», – розповідає кураторка проєкту Дар’я Придибайло, пише Vogue.

На A:D: Curatorial представлені роботи українських та міжнародних художників, серед яких Роман Михайлов, Роман Мінін, Воло Бевза, Вікторія Підуст, Артем Волокітін, Zolotar (Олексій Золотарьов), Ерік Андерсен, Лаура Арена та Ліз Коза.

Ця виставка про те, як через війну в Україні, європейці втрачають зону комфорту. І треба вчитися пристосовуватися до реальності, думати про те, яким буде майбутнє.

Ознайомитись з проєктом можна до 30 вересня.

Нагадаємо, що з 27 вересня по 7 жовтня, в рамках ініціативи Українська Весна в Парижі, відбудеться блок подій «Ми з Харкова».