З 27 вересня по 7 жовтня, в рамках ініціативи Українська Весна в Парижі, відбудеться блок подій «Ми з Харкова».

Зокрема, 29 вересня о 18:30 в приміщенні Асоціації сприяння розвитку національного виробництва відбудеться відкриття виставки «Під землею і на землі» харківської мистецької студії Aza Nizi Maza.

На заходах будуть розказувати про мистецтво: як воно протистоїть руйнуванню, як художники працюють в умовах війни, а культурні інституції зберігають свої колекції та будують плани на майбутнє.

Окремою частиною блоку стане виставка харківської мистецької студії Aza Nizi Maza.

Aza Nizi Maza – мистецька студія, артоб’єднання й творчий простір, створені у 2012 році у Харкові. Учасники й учасниці об’єднання – художники/ці віком від 8 років. 

Перша частина виставки зародилась ще у 2014 році й має назву «Що я бачу»:

«Юні художники відтворювали фрагменти тривожних дитячих снів, питання, на які дорослі не мали відповідей, вихоплені картинки з новин в телевізорі, розповіді ровесників, які тікали від обстрілів, втрачаючи дім на роки або й назавжди», – йдеться у пресрелізі. 

Друга частина виставки присвячена сьогоденню:

«Кожна робота – це колективне художнє висловлювання, своєрідний пазл із речей, які хотілося малювати дітям, замкненим в задушливому просторі метро. Серед деталей – котики, яких постійно рятують українські бійці, обстрілювані будинки, янголи, дитячі іграшки та – розквітлі дерева і квіти. Квітів багато, як і в кожному селищі навколо Харкова, де люди продовжують обробляти свої сади та городи під постійними обстрілами; як і на клумбах у самому прифронтовому Харкові». 

Експозиція триватиме з 29 до 30 вересня у приміщенні Асоціації сприяння національного виробництва, а з 3 жовтня по 3 листопада – у мерії 11 району Парижу. 

Загалом, з вересня 2022 до лютого 2023 у рамках Української Весни відбудеться близько 50 подій, з них:

  • зустріч з директоркою YermilovCentre Наталією Івановою, 
  • воркшоп діджитал-митців Олексія та Анастасії Яловег на тему мистецтва нових медіа, 
  • лекція дослідниці літератури українського авангарду Ярини Цимбал про харківський літературний авангард 1920-х років,
  • публічне інтерв’ю директорки Харківського літературного музею Тетяни Пилипчук французькому журналісту і письменнику Reginald Gaillard.