Зранку о 10:00 біля Харківського окружного адміністративного суду зібралися харків’яни на розгляд справи щодо знесення трамвайних колій на вулиці Весніна.

Як зазначають містяни, їхня мета змусити владу Харкова відповідати за демонтаж колій. Оскільки не було ні наказів, ні документів, ні обговорень із громадськістю.

Харків’яни зібралися на розгляд справи щодо демонтажу трамвайних колій / Фото: Дар’я Лобанок, Ґвара Медіа

Однак Харківська міська рада не прийшла в зазначений час, надіславши клопотання, що представниця від міськради захворіла. Прийшла лише співробітниця від Департаменту інфраструктури.

У відповідь позивачі склали клопотання, що це неповага до суду, адже в штаті міськради працює не одна людина й можна було б направити іншого. Однак представниця від Департаменту інфраструктури зазначила, що наразі в міськраді працює всього 19 осіб, тому не було, кого відправити. Відповідно суд відхилив клопотання позивачів.

Крім того, на цьому засіданні місцева влада мала надати документи, щодо законності демонтажу колій, однак уже не вперше нічого не передала.

Андрій Коломійцев, адвокат позивачів каже: «Це була третя особа, навіть не доповідачі. Я намагався подати щодо цього клопотання, але не зміг, оскільки суд одразу відклав розгляд справи. Річ у тім, що в нас є свідчення, що міськрада має документи, які просить суд, у кількості як мінімум 227 аркушів. І нас не задовольнить ні на аркуш менше. Оскільки один із позивачів Ірина Кравченко вже робили із цього приводу запит і їй виставили рахунок на виготовлення цих копій. І вона їх сплатила. Тобто ми знаємо точно. що 227 листів із цих документів є. Чому вони їх не надають суду вже 2 місяці — ми не знаємо».

Містяни очікують на судовий розгляд / Фото: Дар’я Лобанок, Ґвара Медіа

Харківський громадський діяч Олексій Свід вважає, що це просто затягнення процесу. За його словами, це звичайна тактика міськради, позаяк з іншими справами вони робили теж саме.

Розгляд справи перенесли на 6 вересня.

Що відомо про суд?

Троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з мерією, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

Про який маршрут йдеться?

До повномасштабного вторгнення трамвайний маршрут на вулиці Весніна з’єднував Індустріальний район із центром. До міськради була створена навіть петиція з проханням залишити колії, однак у травні минулого року, під час боїв навколо Харкова, комунальники почали їх прибирати.

У вересні внаслідок обстрілу міста під час ремонту на Весніна загинув один працівник. Роботи тоді продовжили.

Читайте також

  • Харківська міськрада скасовує тендер на забудову Саржиного яру.
  • Локацію для будівництва безпечного багатофункціонального центру оберуть харків’яни — Терехов.