Президент РФ Владімір Путін назвав російський наступ на півночі Харківської області частиною зусиль Росії створити «буферну зону» для захисту російських прикордонних районів від українських ударів, підтверджуючи попередні оцінки ISW.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

За його словами, російські війська не мають найближчих планів захоплювати Харків. Метою наступу є створення «буферної зони» уздовж кордону, зокрема для захисту Бєлгорода. Раніше ISW оцінював, що Росія прагне створити буферну зону вздовж кордону, а не просуватися вглиб Харківської області.

Аналітики зазначають, якщо темпи російського наступу на півночі Харківщини сповільняться, російські сили зможуть розтягнути українські війська вздовж широкого фронту на державному кордоні. ISW вважає, що мета Росії — прив’язати українські сили до прикордонної зони, щоб просунутися на Донеччині.

На думку ISW, росіяни схильні вести операції «імпульсами» на різних ділянках, тому можуть тимчасово сповільнити наступ на Харківщині, а потім відновити його.

Крім цього, на початку наступу на півночі Харківської області російські сили широко використовували засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), пишуть у ISW. Washington Post 17 травня повідомила, що українські бійці втратили зв’язок із безпілотниками, системами зв’язку та інтернетом Starlink через інтенсивне глушіння російської РЕБ.

«Це, як повідомляється, вперше, коли російські РЕБ повністю вибили з ладу українське з’єднання Starlink з початку повномасштабного вторгнення», — йдеться в повідомленні.

Як зазначили у ISW, через втрату зв’язку українським військам довелося спілкуватися лише по радіо та телефонам, обмежуючи можливості розвідки. Аналітики пишуть, що російські збройні сили змогли досягти такого широкомасштабного ефекту завдяки своїм можливостям РЕБ у північній частині Харківської області.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.