Постер до фейку про зустріч студентів із представниками ТЦК

Фейк. У Харківському національному педагогічному університеті студентів «зганяють» на зустріч з ТЦК

Ігор Сум - 12 Травня 2024 | 15:59

Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що  у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди (ХНПУ) студентів старших курсів примусово «зганяють» на зустріч з представниками ТЦК та СП в актовому залі. Чи дійсно це правда  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «Шейх Тамир» поширив (архів) інформацію про те, що у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди (ХНПУ) всіх студентів 3-5 курсів насильно «зганяють» на зустріч із представниками ТЦК.

Скриншот фейкового допису в Телеграм-каналі "Шейх Тамир"

На підтвердження своїх слів, автори допису публікують нібито фото з дошки оголошень, що розміщена в навчальному закладі. На оголошенні зазначено, що зустріч повинна була відбутися 18 квітня 2024 року в актовому залі головного корпусу університету.

«Для студентів 3-5 курсу навчання присутність обов’язкова».

Фейкове оголошення в харківському вузі

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми звернулися із запитом до Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди (ХНПУ), з проханням підтвердити чи спростувати правдивість даної інформації. 

У відповідь, нам повідомили, що це фейк, і що згідно з наказом ректора N 8-ОД Про зміни до наказу від 30.06.2022 No 69-од «Про початок 2022-2023 навчального року та про зміну графіку освітнього процесу в університеті» освітній процес у Сковородинівському університеті відбувається виключно у дистанційному форматі.

Що більше, актова зала вишу була знищена російською ракетою у ніч на 6 липня 2022 року. Внаслідок потужного вибуху було повністю зруйновано корпус А загальною площею 6000 м2. На цей час корпус по вул.Валентинівська, 2 законсервований. 

Спростування інформації від вишу про зустріч студентів із представниками ТЦК

Отже, пропагандисти вигадали інформацію про оголошення в ХНПУ, намагаючись дискредитувати процес мобілізації та дестабілізувати ситуацію в Харкові. 

Нещодавно ми вже спростовували схожий фейк про те, що в Харківському національному економічному університеті готуються до мобілізації студентів. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.