Наразі на Харківщині працює 19 піротехнічних розрахунків ДСНС.

 Протягом минулого тижня сапери ліквідували на Харківщині 138 боєприпасів. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Харківській області.

Всього, з початку бойових дій піротехніки ДСНС обстежили близько 4436 гектар території, 306 кілометрів автомобільних доріг, 3083 кілометрів ЛЕП, 

Виявили та знешкодили понад 88 тисяч вибухобезпечних предметів.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Станом на початок грудня 2023 року в Україні сертифіковано 24 організації з гуманітарного розмінування, позаминулого року — 6 організацій. Серед сертифікованих — як міжнародні організації, так і українські комерційні оператори, повідомили в Міністерстві оборони України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Читайте також

Начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева зазначив, що наразі складно давати будь-які оцінки щодо строків розмінування забруднених територій України, адже цей процес залежить від багатьох факторів.

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».