На Донеччині російські військові обезголовили беззбройного бійця ЗСУ, заявив голова Офісу генерального прокурора Андрій Костін.

17 червня українські військові отримали інформацію про те, що військові одного з підрозділів РФ у Волноваському районі Донеччини віддали наказ підлеглим не захоплювати в полон військовослужбовців Збройних сил України та стинати їм голови.

Під час проведення аеророзвідки українські військові виявили пошкоджений броньований автомобіль Сил оборони. На його капоті лежала відрізана голова українського бійця.

«Це жахливе варварство, якому не місце у XXI сторіччі. І це черговий доказ, що воєнні злочини, які чинить агресор — не поодинокі інциденти, а спланована стратегія російського режиму. Ці злочинні накази були віддані на рівні керівництва батальйону та роти окупаційних військ», — написав Костін.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством — ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України. Можливе покарання — 10-15 років тюрми або довічне ув’язнення.

В ОГП також наголосили, що такі дії є грубим порушенням статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів.

Знущання з українських військових та страти

Харківська обласна прокуратура відкрила провадження за фактом жорстокого поводження з українськими військовополоненими на харківському напрямку. На відео з соцмереж видно, як російські військові завдавали українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітували страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених. Також українських захисників змушували співати гімн СРСР, що є психологічним тиском.

Раніше Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з офіційним листом до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, щоб організації задокументували факт знущання російських військових з українських військовополонених на Харківському напрямку.

Нагадаємо, що від початку грудня 2023 року російські військові, ймовірно, стратили щонайменше 15 українських військовослужбовців під час спроби здатися в полон, і, можливо, ще шістьох, які здавалися або вже здалися в полон.

Читайте також