Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з офіційним листом до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, щоб організації задокументували факт знущання російських військових з українських військовополонених на Харківському напрямку.

Про це Омбудсман написав у своєму Телеграм-каналі.

Йдеться про відео, на якому російські військові знущаються з українських військовополонених. За попередньою інформацією, це відбулося на Харківському напрямку, де нині росіяни намагаються вести наступальні дії.

«На відео зафіксовані побиття, приниження, погрози, імітація розстрілу. На жаль, таке поводження з українськими військовополоненими — не виняток із правил, а звична тактика для окупантів. Такі дії є порушенням Женевських конвенцій, згідно, з якими військовополонені мають право на гуманне ставлення», — сказав Лубінець.

Він зазначив, що цей випадок має бути зафіксований як черговий доказ порушення Російською Федерацією міжнародного гуманітарного права.

«Росія не дотримується жодних правил ведення війни й абсолютно не соромиться демонструвати свої жорстокі й антилюдяні дії», — додав він.

Нагадаємо, що від початку грудня 2023 року російські військові, ймовірно, стратили щонайменше 15 українських військовослужбовців під час спроби здатися в полон, і, можливо, ще шістьох, які здавалися або вже здалися в полон.

Читайте також

  • Зеленський: Україна повернула з полону 75 громадян