Харківська обласна прокуратура відкрила провадження за фактом жорстокого поводження з українськими військовополоненими на харківському напрямку.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

Слідчими зафіксовано жорстоке поводження з українськими військовими з боку окупантів на харківському напрямку на відео, яке поширюється в соцмережах.

На відео видно, як російські військові завдають українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітують страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених. Також українських захисників змушують співати гімн СРСР — це психологічний тиск.

«Такі дії є порушенням Женевських конвенцій, згідно, з якими військовополонені мають право на гуманне ставлення. Наразі вживаються заходи, спрямовані на встановлення потерпілих та військовослужбовців ЗС РФ», — йдеться в повідомленні.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Раніше Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з офіційним листом до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, щоб організації задокументували факт знущання російських військових з українських військовополонених на Харківському напрямку.

Нагадаємо, що від початку грудня 2023 року російські військові, ймовірно, стратилищонайменше 15 українських військовослужбовців під час спроби здатися в полон, і, можливо, ще шістьох, які здавалися або вже здалися в полон.

Читайте також

  • Зеленський: Україна повернула з полону 75 громадян