У ніч з 1 на 2 червня у Брюсселі оголосили переможця музичного конкурсу імені королеви Єлизавети. Переможцем серед скрипалів став харків’янин Дмитро Удовиченко.

Про це повідомляється на сайті конкурсу.

У фіналі Дмитро Удовиченко, у день свого 25-річчя, виконав Перший скрипковий концерт Дмитра Шостаковича.

Перемога Удовиченка стала першою за історію незалежності України в номінації гри на скрипці.

Скрипаль отримає премію бельгійської королеви Матильди у розмірі 25 тисяч євро. Також він зможе давати концерти в Бельгії та інших країнах, і протягом чотирьох років грати на скрипці Страдіварі «Гаггінс» 1708 року.

На церемонії нагородження Удовиченко демонстративно не потиснув руку одному з членів журі — росіянину Вадиму Рєпіну, який у 2022 році отримав звання народного артиста Росії. Крім того, його дружина, балерина Світлана Захарова, є членом партії «Єдина Росія».

Дмитро Удовиченко навчався у Харківському музичному ліцеї. Після цього продовжив шлях у німецьких закладах вищої освіти та став лауреатом багатьох міжнародних конкурсів скрипалів:

  • Друга премія на конкурсі Йозефа Йоахіма у 2018 році;
  • Третя премія конкурсу Яна Сибеліуса у 2022 році;
  • Перша премія на Сингапурському міжнародному скрипковому конкурсі у 2022-му році.

Також скрипаль виступав у Львові, зокрема грав з оркестром INSO-Львів.

Конкурс імені королеви Єлизавети — щорічне змагання академічних музикантів у різних номінаціях, що проводиться у Брюсселі з 1937 року. Він є одним з найпрестижніших музичних конкурсів світу.

Змагання названо на честь королеви Бельгії Єлизавети, яка патронувала його створення. Конкурс підтримує та відвідує чинна королева Бельгії Матильда.

Читайте також

  • 31 травня відбувся фінальний концерт фестивалю KharkivMusicFest-2024. На закритті виступив єдиний на Сході України Дитячий симфонічний оркестр.
  • Під час благодійного туру «Дома ах**нно» містами України музичний гурт з Харківщини «Курган&Агрегат» зібрав 13 149 270 гривень для потреб Сил Оборони України.