Російська авіація не обстрілювала Україну протягом 21 дня, що може свідчити про те, що Росія готується до атак на критичну інфраструктуру взимку.

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії в соцмережі «Х» з посиланням на розвідку.

Такі перерви не є надзвичайними, зауважують британські розвідники. Остання подібна перерва у проведенні ударів тривала з 9 березня по 28 квітня — 51 день. Ймовірно, авіація далекої дії вичерпала запаси ракет типу Х-23 після зимової кампанії зі знищення критичної інфраструктури в Україні.

«Цього разу ймовірно, що Росія зберігає існуючі запаси ракет Х-23, а також використовує цю паузу для збільшення придатних запасів в очікуванні подальших важких ударів по Україні впродовж зими», — йдеться в повідомленні.

Останнім часом Росія б’є по об’єктах сільськогосподарського призначення на півдні України, використовуючи безпілотні літальні апарати Shahed. Зокрема, були обстріли українських портів на річці Дунай, і, ймовірно, це вимагало великої точності через наближеність мети до румунського кордону.

Ймовірно, Росія використовує безпілотні літальні апарати Shahed для цих атак через їх високу точність, порівняно з іншими видами повітряних ракет.

Читайте також

«Нас знову чекає битва за електроенергію», — зазначив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов. Він додав, що сил і засобів в окупантів достатньо, оскільки останнім часом вони завдали ракетні удари обмежено.

Раніше глава Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов підтвердив, що 11 жовтня російський безпілотник влучив у об’єкт критичної інфраструктури: «Фактично констатуємо, що ми входимо у важкий зимово-останній період, де ворог як і минулого року буде намагатися пошкодити енергетику, інші об’єкти, аби чинити терор місцевого населення».