Суд Дергачівського райсуду на Харківщині визнав 42-річного мешканця Козачої Лопані винним у співпраці з представниками РФ під час окупації селища та засудив на 14 років в’язниці, повідомили в пресслужбі прокуратури.

За інформацією правоохоронців, чоловік обійняв посаду «в. о. дільничного інспектора» в окупаційних органах міліції.

Засуджений / Фото: Харківська обласна прокуратура

«Перед деокупацією колаборант втік до РФ, де перебуває і нині. Свідки у судовому засіданні розповіли, що колаборант наводив російських військових на заможних місцевих мешканців, щоб окупанти забирали у них майно для власних потреб», — йдеться в повідомленні.

За обвинуваченням у колабораційній діяльності, чоловіку було призначено покарання у виді 14 років позбавлення волі, а також позбавлення права обіймати посади в різних органах та структурах на строк 15 років. У вироку також передбачено конфіскацію майна обвинуваченого.

Строк відбуття покарання починається з моменту фактичного затримання. Справа перебуває на етапі апеляційного оскарження.

Читайте також

  • Російського військового, який під час окупації Харківщини вчиняв крадіжки та знущався з цивільного населення судитимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.