Українська кіноакадемія оголосила лауреатів шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

«Ля Палісада» Філіпа Сотниченка став найкращим ігровим повнометражним фільмом. Це дебютна стрічка режисера, знята в жанрі пострадянського нуару, Це розслідування вбивства міліціонера, що розгортається за кілька місяців до скасування смертної кари в Україні.

Найбільше нагород отримала стрічка «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча. Режисера нагородили за найкращий сценарій та режисуру, Аміля Насірова, виконавця однієї з головних ролей, визнали найкращим актором.

Фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова переміг у двох номінаціях: найкращий документальний фільм та відкриття року — найкращий повнометражний дебют.

Найкращою короткометражною ігровою стрічкою став фільм «ГКЧП» Аркадія Непиталюка. У номінації «Найкращий анімаційний фільм» нагородили «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник.

Карину Химчук визнали найкращою акторкою в стрічці «Ти мене не любиш?» Тоні Ноябрьової.

Команда «Довженко-Центру» отримала нагороду «За досягнення» за лекторій «Як перестати хвилюватися і полюбити українське кіно» (Олена Гончарук, Станіслав Битюцький, Альона Пензій, Олександр Телюк і Олег Оліфер).
Також вручили спецвідзнаку кінокритикам, які стали на захист України. Її отримали Антон Філатов, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Юрій Самусенко й Артур Корнієнко

Читайте також