6 лютого відбулося перше засідання регіональної комісії з реабілітації від початку повномасштабного вторгнення. У заході взяли участь представники Харківської ОВА, правоохоронці, науковці та громадськість.

Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

«За результатами засідання відповідні матеріали будуть надіслані до Національної комісії з реабілітації. Структурні підрозділи Харківської ОВА надають особам необхідну юридичну допомогу та роз’яснення щодо процедури отримання статусу реабілітованої або потерпілої від репресій», — зазначили в Департаменті культури і туризму ХОВА.

В ході зустрічі члени комісії розглянули низку питань щодо обставин, пов’язаних зі здійсненням репресій проти громадян на основі переліку заяв, а також щодо надання довідок особам, яких визнано борцями за незалежність України у XX столітті.

Регіональна комісія здійснює попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти конкретної особи, та подає Національній комісії з реабілітації обґрунтовані пропозиції щодо можливості визнання (відмови у визнанні) особи реабілітованою або потерпілою від репресій. Регіональна комісія в Харківській області утворилась відповідно до вимог Закону Україну «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Читайте також

  • Голодомор: мовчазний спадок України. Загальна кількість жертв Голодомору в Україні — близько чотирьох мільйонів. Точні цифри втрат, як і справжні масштаби трагедії, досі залишаються невідомими