Станом на 13 вересня, на Харківщині знаходяться понад 517 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 186 тисяч — в обласному центрі.

Про це повідомила перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Тетяна Печура під час брифінгу.

«Майже щотижня відбувається зростання кількості внутрішньо переміщених осіб. У попередній місяць у нас за структурою найбільше до Харківської області перемістилося ВПО з Донецької та Луганської областей. Сьогодні до нас також прибувають особи з Сумської, Херсонської та Запорізької областей», — зазначила Печура.

Щотижня кількість зареєстрованих переселенців на Харківщині зростає. У ХОВА фіксують незначний виїзд ВПО з Харківської області, оскільки більшість евакуйованих з Куп’янського району залишаються в області. Вони розміщуються у місцях компактного проживання або перебираються до родичів чи знайомих.

До Харкова знову масово повертаються люди. У місті спостерігається четверта хвиля повернення харків’ян. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов. За його словами, люди повертаються перед початком навчального року.

Читайте також

До України вже повернулися понад мільйон біженців, які виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомила заступниця гендиректора Міжнародної організації з міграції Угочі Деніелс «Громадському радіо».

Кожен 5 українець за кордоном вагається чи варто повертатися в Україну. Решта думають над тим, щоб залишитись на постійне проживання у країні, яка їх прийняла.