Українців, які хочуть залишитися в країні тимчасового перебування, намагаються інтегрувати в нове суспільство.

До України вже повернулися понад мільйон біженців, які виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення. Усього додому повернулося близько 4,7 мільйона українців – біженців та переселенців. Про це повідомила заступниця гендиректора Міжнародної організації з міграції Угочі Деніелс «Громадському радіо».

В межах країни додому повернулися вже 3,7 мільйона людей. За словами заступниці гендиректора МОМ, український уряд повинен залучити до країни ще близько 4,5 мільйона людей протягом наступних 10 років.

За даними Харківської ОВА станом на 5 серпня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 183 тисячі 46 внутрішньо переміщених осіб. Це більше ніж 35% від усіх ВПО у Харківській області. Найбільше переміщених осіб проживає у Шевченківському районі міста — 32 тисяч 100 осіб. Дещо менше у Салтівському, який прихистив 30 тисяч 670 людей.

У МОМ вважають, що відбудовувати Україну може допомогти українська діаспора та мігранти з інших країн.

«Залучення діаспори буде дуже важливим, тому чекати закінчення війни не потрібно. Людей треба залучати вже зараз, зокрема у проєкти гуманітарного реагування», – каже Угочі Деніелс.

Тимчасовий захист для українців у країнах ЄС продовжили до березня 2024 року. Усіх громадян України, які хочуть залишитися в країні тимчасового перебування, намагаються інтегрувати в нове суспільство.

Читати також:

  • 10 тисяч осіб, які вважалися померлими, отримували виплати для переселенців.
  • Скільки ВПО проживає на Харківщині: дані по районах.