Решта думають над тим, щоб залишитись на постійне проживання у країні, яка їх прийняла.

Майже кожен 5 українець вагається, повертатися в Україну чи залишатися за кордоном. 49% опитаних, які переїхали після вторгнення, хотіли б повернутися додому. Серед українців, які переїхали в Європу до вторгнення, таких 40%. Про це стало відомо з результатів опитування соціологічної групи «Рейтинг».

«Насправді, можливість залишитися залежить не лише від бажань, а від інших обставин: можливостей, наявності роботи, дозволу на проживання, можливості навчатися дітям, зміни особистих обставин. Тому не можна сказати, що саме така кількість наших громадян залишиться або повернеться в Україну», – ідеться в повідомленні.

Найбільше на рішення жити за кордоном чи повернутися в Україну впливають можливості в Європі, освіта та доступність житла. Натомість високий рівень бюрократії та оподаткування в Європі має значно менший вплив на ці рішення, як і високий рівень корупції в Україні.

До України вже повернулися понад мільйон біженців, які виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомила заступниця гендиректора Міжнародної організації з міграції Угочі Деніелс «Громадському радіо».

В межах країни додому повернулися вже 3,7 мільйона людей. За словами заступниці гендиректора МОМ, український уряд повинен залучити до країни ще близько 4,5 мільйона людей протягом наступних 10 років.

Читати також:

  • 10 тисяч осіб, які вважалися померлими, отримували виплати для переселенців.
  • Скільки ВПО проживає на Харківщині: дані по районах.