Різниця між кількістю українців, що виїхали та повернулись з-за кордону за 8 місяців поточного року, становить 2 179 821 осіб. 

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Державної прикордонної служби.

Протягом літа кількість громадян, що повертались, перевищила чисельність тих, хто виїжджав. Загалом же з лютого по серпень поточного року з країни:

  • виїхало 9,3 мільйона людей;
  • повернулося — 7,4 мільйона українців.

Перший сплеск повернень стався у травні — вперше з моменту розгортання бойових дій кількість громадян, що в’їжджали у країну, перевищила кількість тих, хто виїжджав. Відтоді за літо цей показник був сталим: поверталося більше, аніж залишало країну.

Топ-10 країн, що прихистили українських біженців / opendatabot.ua

Кабмін при розрахунку бюджету на 2023 рік орієнтується на 34,5 млн українців. У бюджеті 2022 року розрахунок вівся з огляду на 34,9 млн громадян.

За словами віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної ще близько 1,5 мільйона громадян, більшість з яких — жінки та діти, наразі перебувають на території рф без сталого зв’язку та можливості повернутись додому. 

Тоді як за даними управління Верховного комісара (УВКБ) ООН у справах біженців вважає, що наразі в Європі перебуває 7,6 млн українських біженців, 4,2 мільйона зареєструвалися та попросили про прихисток та допомогу.

  • Зазначимо, що нещодавно команда канадської технологічної компанії OneIQ Corp розробила застосунок YesHelp для звʼязку українських біженців із волонтерами по всьому світу. Користувачі додатку можуть шукати житло, транспорт і фахівців із догляду за дітьми або домашніми тваринами.