Постер до клікбейту про зміну правил ЄС для українців

Фейк. Від 5 квітня 2024 року ЄС запроваджує нові правила перебування українців за кордоном

Ігор Сум - 14 Квітня 2024 | 11:32

У Telegram поширили інформацію про те, що Європейський Союз (ЄС) з 5 квітня запроваджує нові правила перебування для українців.  Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Я в Польщі (Yavp.pl)» поширив інформацію про те, що ЄС нібито від 5 квітня 2024 року запроваджує нові правила перебування для українців. 

«Певну категорію людей позбавлять соціальних виплат в Європі, дадуть змогу отримати прихисток та працевлаштування»,— йдеться в дописі.

Щоб отримати офіційну інформацію щодо зазначених змін, необхідно обрати країну перебування, перейшовши за посиланням вказаним у списку.

Фейковий допис про зміну правил для українців в Європейському Союзі

У своєму повідомленні автори допису посилаються на скриншот статті, нібито опублікованої на сайті видання «Українська правда».

Скриншот вигаданої статті українського видання

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спершу ми поцікавилися, куди ведуть посилання вказані у дописі. Натиснувши на будь-яке з них, ти потрапляєш на бот з назвою «Українці у світі | Помічник». Там знову пропонується натиснути на різні посилання, і в кінцевому результаті користувач потрапляє на анонімний Телеграм-канал новин, або на ресурси із вивчення іноземних мов. Тобто, будь-якої обіцяної «офіційної інформації» щодо нових правил перебування українців в ЄС насправді там немає.

Клікбейт-бот
Клікбейт-бот
Клікбейт-бот
Клікбейт-бот
Фінальне відео кліктейту

Наступним кроком ми перевірили, чи дійсно на сайті «Української правди» існує зазначена в скриншоті допису. Проте такого матеріалу там не виявилося.

Стаття на сайті Української правди відсутня

Ба більше, серед авторів, котрі публікують свої матеріали на сайті www.pravda.com.ua, людини з іменем Юлія Колодницька немає

Автор вигаданої статті відсутній на сайті Української правди

Також, як виявилося, Рада Європейського Союзу ще 28 вересня 2023 року схвалила рішення про продовження терміну дії механізму тимчасового захисту для українських біженців, які вимушено покинули Україну через війну. Зазначений документ діятиме до 4 березня 2025 року. І жодної згадки про 5 квітня 2024 року в ньому немає.

Актуальне рішення ЄС про продовження захисту українських біженців

«Аби забезпечити впевненість щодо понад 4 мільйонів українських біженців, які наразі проживають у ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, що рятуються від агресивної війни Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року», — йдеться у заяві Ради ЄС.

Отже, фейкороби вигадали інформацію про зміни в правилах перебування українців в ЄС та створили фальшивий скриншот вигаданої статті одного із найпопулярніших українських видань. За допомогою даного клікбейту вони намагаються залучити аудиторію на анонімні Telegram-канали та зробити рекламу іншим ресурсам.

Висновок: фейк, клікбейт

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.