Харківщина відновлюється: мешканці регіону отримують фінансову допомогу, міжнародні партнери допомагають з розміновуванням, повертається світло та газ, а також запрацювали відділення ПриватБанку. 

Грошова допомога жителям звільненої Харківщини

По 1 200 гривень разової грошової допомоги виплачено близько 15 тисяч людей з 62 деокупованих територій.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Кошти отримали частина жителів Циркунівської, Липецької, Роганської, Дергачівської, Вільхівської, Малоданилівської громад Харківського району. 

У Куп’янському районі отримали виплати жителі Шевченківської громади, а в Ізюмському – мешканці Балаклійської та Куньєвської тергромад.

Також почалися виплати в Чугуївському район у Чкаловській та Старосалтівській громадах. 

Ілюстративне зображення / borgexpert.com

Допомога міжнародних партнерів у розміновуванні Харківщини

Міжнародний благодійний фонд з розмінування The HALO Trust допоможе Україні на деокупованих територіях Харківської області. Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції. 

«Днями представники фонду відвідали звільнені території Харківської області, а саме Чугуївську та Балаклійську громади, й визначили обсяги робіт», – повідомили у міністерстві. 

Роботи мають розпочатись в наступному місяці. Працюватимуть 4 групи нетехнічного обстеження. 

Також благодійний фонд направив до Балаклійської й Ізюмської громад понад 10 тисяч роздаткових матеріалів з інформування населення про правила безпечної поведінки при виявленні мінної загрози.

Розміновування територій / t.me/minre_ua

Відновлення критичної інфраструктури

Наразі 75% жителів звільнених територій Харківського, Чугуївського, Куп’янського та Ізюмського районів мають електропостачання та 25% – газопостачання.

Щодо опалення, продовжують відновлювати роботу того, що «уціліло, забезпечуємо мешканців приватного сектору альтернативним паливом тощо», – повідомив Олег Синєгубов. 

Також продовжують економію електроенергії. Введені обмеження електроспоживання для 212 підприємств області. 

Відновлення електропостачання / atn.ua

«Харківводоканал» за тиждень ліквідував понад сто аварій на мережах

Про це повідомляє пресслужба комунального підприємства. 

За минулий тиждень ремонтники усунули 105 позаштатних ситуацій на трубопроводах холодного водопостачання, облаштували 57 оглядових колодязів на водоводах з заміною запірно-регулювальної арматури та відремонтували 14 водорозбірних колонок.

«За вісім місяців агресії харківським комунальникам вдалося не лише зберегти об’єкти критичної інфраструктури, а й провести планові перекладання та заміни трубопроводів і обладнання, підготувати мережі до експлуатації у зимовий період. Ваша оплата за послуги йде на ремонти та утримання водопровідного господарства міста», – зазначили в «Харківводоканал». 

Ліквідація аварійних ситуацій на мережах / vodokanal.kharkov.ua

На звільнених територіях Харківської області відкрилося 15 відділень ПриватБанку

До кінця жовтня обіцяють, що у регіоні запрацюють ще кілька відділень банку. 

Загалом ПриватБанк відновив роботу 27 відділень у містах та селищах на деокупованих територіях. Знайти адреси відділень та банкоматів «ПриватБанку» можна за посиланням.

ПриватБанк / n.20minut.ua

Нагадаємо, що Харківщина отримала п’ять швидких та акушерську мобільну амбулаторію.