Православна Церква України (ПЦУ) проситиме про перенесення Дня захисників і захисниць України, яке наразі відзначається 14 жовтня. Про це повідомив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в інтерв’ю Радіо Свобода.

Свято історично пов’язано з українським козацтвом та церковним днем Покрови пресвятої Богородиці, яка вважається їхньою покровителькою. Втім, за новоюліанським календарем ПЦУ це свято припадає на 1 жовтня.

24 травня Архієрейський собор ПЦУ прийняв рішення про перехід на нього з 1 вересня цього року. Це значить, що Різдво відзначатиметься 25 грудня, а не 7 січня. Через це змістяться й інші церковні свята:

  • Покрова — на 1 жовтня,
  • Водохреще — на 6 січня,
  • Святого Миколая — на 6 грудня.

Проте, цей перехід не стосуватиметься Великодня та деяких інших свят, зокрема Трійці.

«Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості», — зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

44% українців підтримують святкування Різдва 25 грудня, показують результати опитування соціологічної групи «Рейтинг». Протягом останнього року дещо зросла кількість тих, хто святкує Різдво лише 25 грудня (з 4% до 11%), та тих, хто відзначає його в обидві дати (з 18% до 25%).

Читати також:

  • Більша частина українців ідентифікує себе вірянами ПЦУ. Лише 4% українців відносять до УПЦ МП, тоді як 54% вважають себе вірянами ПЦУ.
  • З початку року лише 63 церкви перейшли до ПЦУ. Від початку повномасштабного вторгнення та до кінця 2022 року до Православної Церкви України перейшло 214 релігійних громад.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.