25 травня Харківська обласна військова адміністрація разом з облрадою та USAID підписали Меморандум, відповідно до якого 12 громад області стали учасницями Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Учасницями програми стали: Балаклійська, Великобурлуцька, Вільхівська, Дергачівська, Куп’янська, Малинівська, Мереф’янська, Оскільська, Роганська, Старосалтівська й Чугуївська, Липецька громади.

За словами керівника USAID DOBRE Брайана Кемпла, в Україні проєкт реалізується з 2016 року. Його мета — допомогти територіальним громадам впоратися з викликами, які несе децентралізація.

Серед 12 громад Харківської області, 6 — отримують технічну підтримку і 6 — невідкладну допомогу, пов’язану з війною.

У межах програми DOBRE планують допомогти громадам у розробці програми комплексного відновлення територій, провести незалежну оцінку пошкодженого нерухомого майна та комплексні оцінки закупівельного процесу тощо.

Протоколи про співпрацю чинні до 2025 року.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Global Communities та фінансується USAID.

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE працюватиме із 60 громадами у 10 областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій. 

Пріоритетність в отриманні матеріально-технічної допомоги буде у громад, які пережили окупацію або інтенсивні обстріли. Програма допомагатиме громадам долати наслідки війни, відбудовуватися і відновлювати курс сталого розвитку.

  • Раніше USAID анонсувала передачу $60 мільйонів Україні на посилення кібербезпеки від USAID.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.