Від початку повномасштабного вторгнення та до кінця 2022 року до Православної Церкви України перейшло 214 релігійних громад.

Про це повідомив Опендатабот із посиланням на Реєстр церков московського патріархату.

Зазначається, що майже третина церков, що змінили свою приналежність, знаходиться на Київщині — 20 церков. У топ-3 потрапили Вінниччина та Хмельниччина — по 10 релігійних установ, що перейшли до Православної Церкви України від початку року.

Згідно зі змінами до ЗСУ «Про свободу совісті та релігійні організації», які набули чинності напередодні нападу РФ на Україну, релігійні установи повинні відбивати свої зв’язки з країною-агресором у назві. Однак деякі церкви намагаються ці дані приховати. Тому на виконання вимог закону, мін’юст почав інформувати про це, зазначаючи в назві установи в Єдиному державному реєстрі «Не вказано про приналежність до російської православної церкви».

При цьому залишаються релігійні організації московського патріархату, які намагаються приховати свої зв’язки з РФ, всупереч вимогам закону самостійно виправили назву від Мін’юсту на минулу. Такі релігійні громади знаходяться в Чернівецькій області.

Загалом в Україні залишається 8505 церков, які підпорядковуються московському патріархату. Області з найбільшою кількістю церков Московського патріархату не змінились із кінця 2022 року, це:

  • Донеччина (683 релігійних установ);
  • Хмельниччина (613);
  • Вінниччина (563).

Наразі точно підрахувати кількість релігійних громад УПЦ МП у ЄДР не можливо. Єдине, що дає змогу ідентифікувати ту чи іншу релігійну установу — це назва.

  • Дайджест. Як російська пропаганда просуває наратив про безбожність українців.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.